SESJA CIĄŻOWA

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety. Przygotowanie się do macierzyństwa jest nie lada wyzwaniem, a sama myśl o narodzinach maleństwa napełnia nas radością i wielkim szczęściem. Dlatego warto pomyśleć już teraz o zdjęciach nienarodzonego maluszka, by w przyszłości przypomnieć sobie te cudowne chwile, gdy dzieciątko było jeszcze pod Twoim serduszkiem.

Sesję ciążową najlepiej wykonać od 7 miesiąca ciąży. Brzuszek w tym okresie jest już zaokrąglony, a Ty zdecydowanie czujesz się już lepiej niż w poprzednich trymestrach. Przede wszystkim stawiamy na komfort i wygodę. Sesję możemy zrealizować u Ciebie w domu, w studio lub w plenerze. To Ty wybierasz miejsce, w którym będziesz czuła się swobodnie. Jeżeli zdecydujesz się na sesję domową, będę potrzebowała troszeczkę miejsca by móc stworzyć małe studio fotograficzne. Natomiast plener – uzależniony jest od pogody. Miejsce wybierzemy wspólnie – takie byś czułą się swobodnie, bez skrępowania, gdzie nikt nam nie będzie przeszkadzał.

Zarówno sesja studyjna, domowa jak i w plenerze trwają maksymalnie do 2h. Będziemy działać w Twoim rytmie, bez zbędnego pośpiechu. Abyś poczuła się w pełni komfortowo warto przed sesją skorzystać z usług makijażystki, manicurzystki i fryzjera. Sesję możesz zaplanować tylko dla siebie, ale jeśli masz takie życzenie zaproś na nią swojego partnera by towarzyszył Ci w tej niezapomnianej przygodzie.

SESJA NOWORODKOWA

Kiedy powitacie już nowego członka Waszej rodziny, warto uwiecznić te wspaniałe i ulotne chwile w obiektywie aparatu. Sesja noworodkowa jest wyjątkowa ze względu na delikatność i kruchość Waszego maleństwa, które tak słodko można ułożyć w pozycjach embrionalnych do 14 dnia życia. Dlatego tak ważne jest, by sesja noworodkowa została wykonana jak najszybciej, gdzie dzieciątko jeszcze zapada w głęboki sen, dzięki czemu jest „odporne” na bodźce zewnętrze.

Sesja najczęściej odbywa się u mnie w studio. W swoim zakresie zapewniam wiele akcesoriów by sesja była wyjątkowa i niepowtarzalna. W studio znajduje się przewijak i wygodny fotel, by móc swobodnie funkcjonować podczas trwania sesji. Bardzo ważna jest  też temperatura pomieszczenia, by móc fotografować maluszka nago.

Ze względu na specyfikę sesji noworodkowej, jej czas jest nieokreślony. Dostosuję się do każdej sytuacji, gdyż z doświadczenia wiem, że trzeba działać bez pośpiechu i z należytą dokładnością. Przewijanie, tulenie czy karmienie – stanowi integralną część naszego spotkania. W praktyce czas zbliżony jest do 5 godzin. Warto taką sesję zaplanować jeszcze w czasie ciąży, by już wtedy dowiedzieć się jak najwięcej o przebiegu zdjęć, a po przyjściu maleństwa na świat dobrać jedynie termin sesji.

Dodatkowym urozmaiceniem sesji, mogą być ujęcia maluszka z rodzicami, które są nad wyraz wartościowe..

Jeżeli z jakiegoś względu nie zdążyliście wykonać sesji zdjęciowej do 14 dnia od porodu, zapraszam do skorzystania z sesji noworodkowej typu lifestyle. Sesja ta nie jest ograniczona czasowo, możemy ją wykonać do 3 miesiąca od porodu maleństwa. Zdjęcia wykonuję w studio lub u Państwa w domu wykorzystując warunki mieszkalne, pierwsze zabawki i dekoracje przygotowane przez Rodziców dla swojego potomka. Sesja ta jest bardzo elastyczna, twa do 3 godzin. Głównym bohaterem jest maluszek, ale więcej czasu poświęcam ujęciom wspólnym – całej rodzinie w naturalnych pozach i sytuacjach by nie czuć skrępowania. Zapraszam do galerii.

SESJA NIEMOWLĘCA

Na sesję niemowlęcą zapraszam wszystkie maleństwa po ukończonym 2 miesiącu życia. Podczas sesji wykonujemy ujęcia strikte rodzinne jak i osobno maleństwa w dwóch różnych stylizacjach. Sesja niemowląt (od 6-12 miesiąca) starszych daje nam większe pole manewru, ponieważ dzieciątko już samodzielnie siedzi, potrafi okazywać emocje – wtedy ujęcia są naprawdę wyjątkowe. Sesję możemy wykonać w studio, w domu lub w plenerze w ciepłym okresie wiosenno-jesiennym. Czas naszego spotkania to ok. 2 godzin.

Dodatkowo do sesji niemowlęcych zaliczę sesję roczkową, która będzie zwieńczeniem dotychczasowego rozwoju maleństwa. Sesja roczkowa wykonywana jest w studio. W cenie zapewniam wszystkie potrzebne elementy dekoracyjne. Zdjęcia możemy wzbogacić o mały torcik, którego maluszek będzie mógł z przyjemnością rozgnieść rączkami i nóżkami. A po zabawie z tortem, czeka cieplutka kąpiel w mleku lub wodzie z pianą, podczas której również wykonuję wyjątkowe ujęcia.  Sesja trwa ok 1,5 godziny.

SESJA DZIECIĘCA I RODZINNA

Oba rodzaje sesji są wspólnie zależne od siebie, więc najlepszym rozwiązaniem jest ich połączenie. W kategorii sesji dziecięcej znajdują się dzieci powyżej 1 roku życia. Sesja najczęściej odbywa się w plenerze, ze wzgląd na nie kończące się możliwości wykorzystania przyrody lub innych miejsc, które wybierzemy wspólnie przed spotkaniem. Oczywiście w studio również możemy zaaranżować fajną scenografię.  Sesja może potrwać od 1- 2 godzin.

REPORTAŻ Z CHRZTU ŚWIĘTEGO

W mojej ofercie znajdziecie również Państwo, możliwość fotografowania imprez okolicznościowych m.in. reportaże z Chrztów Świętych lub przyjęć komunijnych. Warto uwiecznić tak wyjątkowe chwile, by móc cieszyć się profesjonalnie wykonaną sesją zdjęciową przez długie lata! Podczas wydarzenia fotografuję przygotowania w domu, ceremonie w kościele oraz przyjęcie. Całość układa się w spójną opowieść i jest wspaniałą pamiątką dla dziecka i rodziny 🙂